Alizade Bitki Çayı Nedir, Faydaları Nelerdir? Bitki Çayları Hakkında Bilgiler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 17:03

Artık bitki çaylarını günlük hayatımızda çokça kullanmaktayız. Bitki çaylarının pek çok faydası bulunmaktadır. Hele de bazı bitki çaylarının birçok besinden daha faydalı olduğunu rahatça söyleyebiliriz. Örneğin bazı bitki çaylarının gribe, nezleye, böbrek hastalıklarına, karaciğer yağlanmalarına ve hastalıklarına çok faydalıdır ve iyi gelirler. Tabi ki böyle küçük hastalıkların yanı sıra büyük hastalıklara da iyi gelmektedir.

Ama kafanıza göre bu hastalığa iyi gelir deyip içmemek gerekir. Çünkü bitki çaylarının faydası olduğu kadar zararı da çokça bulunmaktadır. Günümüzde bitki çaylarının pek çok türü bulunmaktadır. Bunlardan bir kaç tanesi ise alizade bitki çayı, ıhlamur, portakal ve ya elma çayı, rezene yani anason çayı ve yeşil çay gibi bir sürü çeşidi bulunmaktadır.

Alizade Çayının Zararları Nelerdir?

Alizade bitki çayının yukarıda okuduğunuz gibi pek çok faydası bulunmaktadır. Ama bunun yanı sıra zararları da bulunmaktadır. Eğer siz doktora danışmadan içeyim hastalığım geçer derseniz o hastalığın iyileşmesine faydası olmayacak ve hatta sizin hastalığınızı daha kötü yapabilir.

Alizade bitki çayının bazı zararları ise şunlardır; tansiyonu yükseltir bunun sebebi ise içerisinde bulunan kafein’in tansiyon hastalarına olan zararıdır. Diğer bir zararı ise mide hastalığı ve kabızlık olan insanlarda bunu içtiği zaman bu hastalıkların daha ileri gitme şansı çok yüksektir. Yani eğer kabız ve ya mide hastasıysanız bitki çayları tüketmeyin. Başka zararı ise hamile kadınlarda çok fazla bitki çayı kullanılması bebeğe pek çok zararı vardır. Hamile kadınların dengeli ve düzenli beslenmelerinin yanında bitki çayı tüketiminde de dikkatli olmaları gerekir.

Alizade Çayının Faydaları Nelerdir?

Alizade çayının faydası da bulunmaktadır. Alizade bitki çayı zayıflama yöntemlerinden birisidir. Kilolu birisi doktora giderek alizade bitki çayının tüketimi konusunda sorusunu sorduktan sonra kontrollü bir şekilde alizade bitki çayı tüketmesi o insanı zayıflatacaktır. Alizade çayı kanser tedavisinde de kullanılmaktadır. Nezleye, gribe, küçük hastalıklara ve karaciğer, böbrek gibi hastalıklara da iyi gelmektedir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir