Dukan Diyeti Faydalı mı?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:31

Günümüzde birçok insan aşırı kilo sorunuyla uğraşmaktadır. Bu yüzden kilo vermek için diyet programları araştırırlar. Bu araştırmalarını yaparken de en az süre de en hızlı kilo verme programını araştırırlar. Dukan diyeti de böyle bir diyet programıdır. Bu diyet programı daha çok protein ağırlıklı bir programdır.

Bu programla birlikte kişi günde daha fazla protein alacak yağ yakımınız hızlandırılacak vücuda giren karbonhidrat ve yağ oranını da en aza düşürmektedir. Bunun la birlikte de her gün düzenli bir şekilde spor yapınca da yağ yakımınız hızlandırılıp en hızlı şekilde verebildiği en çok kiloyu vermeye başlar. Ancak bununla birlikte ortaya çıkan birçok sorudan biriside bu diyet programının kişi için faydalı olup olmadığıdır.

Diyet Programı Faydalı mıdır? 

Bu diyet programı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Çünkü her insanın metabolizması aynı olmadığı gibi dayanıklılığı da aynı değildir. Kişide çok zararlı da olabilir bayılmalara neden olabilir kişide yararlı olup çok iyi sonuçlar da verebilir. Tamamıyla kişiye bağlıdır bu durum. Çünkü bir kişinin diyet programı yapılmadan önce kişinin kan değerlerine bakılmalıdır. Kan değer testi yapılmalı kişiye ona göre bir diyet programı yapılmalıdır.

Buna göre kişiye yetecek kadar protein yetecek kadar karbonhidrat verilerek vücuda da günlük ihtiyacı olan enerji verilmiş olur. Bununla birlikte hem kişi kilo verir hem de herhangi bir sağlık sıkıntısı yaşamaz. Sağlık sınırları içerisinde kilo veren bir birey ileriki zamanlarda da bir sıkıntı yaşamaz.

Bu tür durumlarda hızla kilo veren kişinin bağışıklık sisteminde yaşanan sıkıntılar doğrultusunda kişi çok ciddi rahatsızlıklar geçirebilir. Bunun sonucunda bağışıklık sistemi çökebilir. Hızla verilen kilolar sonunda sağlığından olabilir. Bu gibi durumları yaşamamak için bir doktor eşliğinde bu yolu katletmek en iyi yöntem olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir