Günlük Su İhtiyacının Önemi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 06:50

Su, vücudumuzun hemen her dokusuna katılan doğal bir kaynaktır. Vücudumuz açlığa dayanabilir fakat susuzluğa asla dayanamamaktır. Yaşam kaynağımız olan su, özellikle kemik ve iskelet sağlığı için çok önemlidir. Vücudumuzun 3 / 4’ü sudan oluşmaktadır. Organlarımızın düzenli çalışıp görevlerini yerine getirebilmeleri için su olmazsa olmazdır. Uzmanlara göre su içmeyen bir insan 3 günde ölmektedir. Bu da sizlere suyun hayatımızdaki önemini anlatmakta yeterli olmaktadır. Günlük herkesin içmesi gereken bir su miktarı vardır. Bu kişiden kişiye, yaşa, kiloya ve yapılan işe göre değişmektedir. Fakat standart olarak yetişkin bir birey günlük 3 Lt su içmelidir. Günlük su ihtiyacı karşılanmadığı takdirde iç organlar aksamaya ve daha sonra iflas etmeye başlamaktadır.

Su Ve Cilt

Suyun cilde göz ardı edilemeyecek derecede bir katkısı bulunmaktadır. Cildin hem nem dengesini hem de beslenmesini sağlayan su, kırışıklıkları giderir ve genç kalmaya katkı sağlamaktadır. Yapılan bir deneyde 3 ay boyunca her gün içmesi gerekenden fazla su içen yaşlı kadınların kırışıklıkları giderek duru bir cilde sahip olmuşlardır. Hem genç kalmak hem de sağlıklı bir hayat için su vazgeçilmez bir besindir.

Su Ve Vücut

Su sadece cilde değil; kemiklere, saçlara, tırnaklara, organlara, deriye ve tüm vücut fonksiyonlarına ulaşan tek gıdadır. Eğer az su tüketiyorsanız yakın bir zamanda yaşlanma belirtileri göstereceksinizdir. Bunu engellemek için yaklaşık 3 Lt su tüketin ve daha çok sıvı alınız. Hücre modeli yapısında hücrenin yapısına katılan su, vücudumuz için temel şeylerdendir. Bir insan asla ve asla susuz yaşayamaz. Beyne yeterli oksijen taşınmasında su oldukça önemlidir. Vücudumuzdaki bütün dolaşımlar su sayesinde olmaktadır. Bu yüzden günlük su ihtiyacı oldukça önem ihtiva etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir