Kas Ağrılarına Ne İyi Gelir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:25

Vücudun en önemli taşlarında biri olan kaslar vücut için hayati bir öneme sahip. Her işi yapabiliyorsak organlarımız fonksiyonlarını tam olarak yerine getirebiliyorsa bunların tamamı vücudun çevresine kaplayan kaslar ile mümkündür. Kaslar çeşitli sebepler ile dönem dönem ağrılar ortaya çıkmasını sebep olur. ağrılarının birçok sebebi vardır. Bunlar için anlık önlemler bulabildiğimiz gibi bu ağrıları sonlandırıp uzun vadede çok daha güçlü kaslara sahip olmakta mümkün. ağrılarının önü geçmek için ilk olarak ağrının temel nedenini anlamak gerekir Daha sonra alışkanlık haline getirilen uygulamalar ve bazı tatbikler ile ilerde de daha büyük sorunlar ortaya çıkaracak ağrılarının önüne geçebilirsiniz.

Kas Ağrısı Temel Sebebi

Kronik rahatsızlıklar ile nadiren kas ağrıları görülse de vücut için hayati olan bu sistemin temel ağrı sebebi yorgunluktur. Birçok şeyi koruyan gün içinde bütün aktiviteleri yerine getirmemize yardımcı olan kas siteminin herhangi bir yerinde görülen ağrı yorgunluk ile ortaya çıkar. Yorgun kas dokusu potasyum oranını azalması demektir. Kan akışında yavaşlama vb. durumlar ile kaslarda belirgin ağrılar ortaya çıkar. Potasyumun azalması işlevini yerine getiremeyen kasların kanın potasyumu dışarı çıkarmasına izin vermesi ile olur. Bu gibi durumlarda bazı önlemeler almak mümkün. Kronikleşen kas ağrıları için mutlaka yapılması gereken bir hekimden yardım almaktır.

Kas Ağrısına Tedavi

Kas ağrıları tiroid gibi hormon rahatsızlıkları değil yorgunluk bazlı ise kasları dinlendirme en önemli tedavi yoludur. Zorlama ile temel hareketi bile yapamaz hale getiren kas ağrılarında ağrı boyutu çok ilerlemeden dinlenmelisiniz. Bunun ile beraber kasları sürekli güçlendirmeye dönük hareketler düzenli yürüyüş vb. uygulamalar kas sisteminin direncini arttıracağı için ağrıların daha az sıklıkla görülmesine yardımcı olacaktır.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir