Kolayca Sivilce Kurutma Yöntemleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:27

Bu yöntemleri, her gece yatmadan önce yüzünüze uygulayın. Sabah uyandığınızda bol su ile yüzünüzü yıkayın. Bir kaç saat yüzünüze makyaj uygulamayın, yüzünüzü dinlendirin. Ayrıca yüzdeki makyaj kalıntıları ve kullanılan makyaj ürünlerinin oluşumunda etkisinin olduğu kanıtlanmıştır. Yüzünüzü kirli ve bakımsız bırakmayın!

  • Limon Suyu: İçerisinde bulunan C vitamini sayesinde sivilce özelliğine sahiptir. Ciltte oluşan yağları emer ve içerisindeki vitamin sayesinde sivilcenin oluşmasını engeller.
  • Her gece yatmadan önce, yarım limonu kesip yüzünüze masaj yardımıyla uygulayın. Yüzünüzü durulamadan yatın.
  • Ayrıca belirtmek isterim ki: limonla birlikte gül suyu da kullanabilirsiniz. Sivilcelerinizin daha hızlı kuruduğuna ve hatta azaldığına şahit olacaksınız.
  • Diş Macunu: Sivilce kurutmak için oldukça kullanılan bir yöntemdir. Yalnızca sivilce olduğu bölgeye diş macunu uygulayın. Çok yoğun uygulamamaya dikkat edin. Hassas bir cildiniz varsa, kızarıklık ve kaşıntı yaptığı anda yüzünüzü durulayın.
  • Sarımsak: İçinde bulunan antioksidan sayesinde, yararları saymakla bitmeyecek bir besindir. Bir baş sarımsağı, kare kare olacak şekilde bıçak yardımıyla kesin. Kestiğiniz sarımsağı yalnızca yüzünüzde sivilce olan yere sürün. Durulamadan yatın. Kısa zaman içinde sivilcelerinizin kuruduğunu göreceksiniz.
  • Telve: Çok sevilen türk kahvesinin bir faydası daha! İçtiğiniz kahvenin telvesini, yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra yüzünüzü durulayın. Daha sonra yüzünüze gül suyu sürerek tonik yapabilirsiniz.
  • Sirke: Sivilce olan bölgeye, pamuğa sirke dökerek sürün. Düzenli yaptığınızda sivilcenin kuruduğunu ve iltihapların aktığını göreceksiniz.
  • Karbonat: Karbonat ve gül suyunu krem kıvamına getirerek yüzünüze uygulayın. Sivilce kurutma yöntemleri arasında işe yarayan bir yöntemdir. O şekilde uyuyun. Sabah kalktığınızda çok sert olmayan bir sabunla yüzünüzü yıkayın. Yakın zamanda sivilcelerinizin kuruduğunu ve hatta artık yüzünüzde oluşmadığını göreceksiniz.

Sivilce Nasıl Oluşur?

Derimizin altında olan yağların içerisindeki sebum maddesi kıl kökünden dışarı çıkamadığı zaman sivilce oluşur. Derinin altında biriken bakteri maddesi, kendini dışarı atamadığı zaman kızarıklık ve şişlik oluşur. Oluşan sivilce, iltihaba dönüştükten sonra patlayarak dışarı çıkar. Bol su içerek, beslenmemize dikkat ederek vücuttaki sivilce oluşumunu engelleyebiliriz.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir