Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:35

Zeytinyağı

Zeytinyağının birçok şeye faydalı olduğu bilindiği gibi en çok da saça faydalıdır. Bu yağ çok doğal bir yağ olduğu için diğer yağlarla fiyatı aynı değil ve aynı zamanda çok pahalıdır. Eğer saçınız kuru ise ve bundan çok sıkılmış durumdaysanız zeytinyağı saçınıza faydalı olacaktır. Duşa girmeden önce saçlarınızın diplerine ve çoğunluk olmak üzere uçlarına sürmeniz gerekir. Sürdükten sonra saçınıza poşet geçirip 15 dakika ve 1 saat arası bekletiniz. Eğer saçınız zeytinyağı emmez ise bu deneme işinize yaramayabilir. Bu yüzden çok bekletmek gerekir. Duşa girmeden poşeti çıkarınız ve saçlarınızı şampuanla yıkayınız. Fayda göreceğiniz kesindir.

Yeşil Mercimek

Yeşil mercimek demir açısından yüksek içeriğe sahiptir. Ve kolesterolü düşürür. Etin yerini en iyi doldurabilecek şey yeşil mercimek olduğu biliniyor. Saç dökülmesinin arkasında demire bağlı anemi yatabilir. Bir iş tutamaz ve hemen yorulursunuz.

Yılan Yağı

Yılan yağı hakikaten saça iyi geldiği bilinir. Ölmüş olan yılandan elde edilen bir yağdır. Bu yağ saçları güçsüz olanlar ve saç dökülmesi çok olanlar için kullanılır. Fakat bu yağ her yerde bulunmaz. Yalnızca eczanelerde ve ürün satan yerlerde bulunur. Alırken gerçekten yılan yağı olup olmadığını temin etmenizde fayda vardır. Yaklaşık 1 ay boyunca her gün sürerseniz saçınızdaki değişimi görmeniz mümkündür. Saçınıza sürdüğünüz zaman 2 saat bekletip yıkamanız yeterlidir. Bu yağın çok pahalı olduğunu düşünmeyiniz. Küçük bir şişesi sadece 10-15 TL’dir.

Hint Yağı

Hint yağı ciltte ve saçta kullanılmaktadır. Hatta günümüzde kullandığımız bazı sabunların içinde bile Hint yağı vardır. Hint yağını bir miktar badem yağı ile karıştırıp kullanırsanız saçlarınız için daha iyi olur.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir