Selülit İçin Bitkisel Çözümler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:38

Selülit bölgesel olarak yaşanan bir dolaşım bozukluğudur. Özellikle vücutda kalça, kol ve bacak kısımlarında daha çok meydana gelmektedir. Kadınlarda erkeklere oranla daha çok görülmektedir. Bunun nedeni de kadınlarda östrojen hormonu üretiminin erkeklere göre daha fazla olmasıdır. Östrojen hormonu yağ birikimini sağlayan hormonlardan bir tanesidir. Selüloit oluşumunda hormonel özellikler, yaşam tarzı ve genetik yapı büyük rol oynamaktadır. Kilolu olmanın Selüloit oluşumu ile doğrudan bir ilişkisi yoktur. Zira birçok zayıf kişide selüloit oluşumu gözlemlenmektedir. Düzenli beslenmek ve sağlıklı bir hayat tarzı oluşan selüloit in giderilmesine ve yeniden oluşmasına engel olsa da, hormonlar ve genetik faktörlerin etkisi de Selüloit oluşumunda büyük rol oynamaktadır. Selülit tedavisi için yapılan birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler her geçen gün daha da fazlalaşmakta ve belirli oranlarda da bu tedavilerden yarar sağlanabilmektedir. Tıbbi olarak yapılan müdahaleler yanısıra olarak yapılabilecek tedavi yöntemleri de bulunmaktadır.

Kahve Ve Esmer Şeker Peelingi

Kahve ve esmer şekerle yapılan peeling selüloit in bulunduğu bölgede yağ yakımını harekete geçirdiği için yüksek oranda faydalı olmakta ve düzenli yapıldığında etkileri görülmektedir. Yarım su bardağı çekilmiş kahvenin içerisine çeyrek çay bardağı esmer şeker eklenerek karışım hazırlanmaktadır. İçerisine az miktarda zeytinyağıda konulduğunda kullanılmak istenen bölgeye masaj hareketleriyle uygulanabilmektedir.

Ardıç Yağı

Dört kaşık ardıç yağı içerisinde 25-30 damla zeytinyağı katılarak karıştırılır ve sürülmek istenilen bölgeye 10 dakika masaj yapılarak yedirilir. Bu işlem günlük olarak uygulanabilmektedir.

Elma Sirkesi

Elma sirkesinin içerisine su ve bal katarak Selüloitle bölgeye masaj yapmak oldukça faydalı olmaktadır. Bu yöntem doğrudan içilerek te kullanılabilmektedir. İki yemek kaşığı elma sirkesinin içerisine 8 bardak su katılıp, az bir miktarda bal eklenerek karışım hazırlanabilmektedir.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir