Sigara İçenlerin Bildiği 6 Kötü Durum

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:27

Sigara içmek bazı insanlara göre gerçekten vazgeçilmez bir durumdur. Bu vazgeçilmez durum karşısında ne gibi durumlarla karşılaşılmak zorunda kalınıyor. Kısaca bir inceleyelim

1.Rüzgâra Karşı Sigara Yakmaya Çalışmak

Rüzgârsız bir havada sigara yakmak sigara kullanıcıları tarafından sorun teşkil etmeyen bir durumken, rüzgâr varken sigara yakmaya çalışmak tam bir zulümdür. Hele bir de yaya olarak yolda gidiyorsanız kolayca çileden çıkabilirsiniz. Ufacık bir sorun, gözünüz dağ olup güne rezil bir şekilde başlamanızı sağlayabilir.

2.Yokuş Çıkarken Nefes Nefese Kalmak

Bazı insanlar vardır ki tırmanmak, yokuş çıkmak, parende atmak gibi birçok sportif faaliyeti rahatlıkla gerçekleştirebilir. Ancak sigara içenler için aynı durum söz konusu değildir. Kısacık ve çok dik olmayan bir yokuş bile nefes nefese kalmanızı ve acı çekmenizi sağlayabilir. Bunun sebebi ciğerlerin dumanla dolmuş olmasıdır. Sigara içmeyen insanlar, içenlere nazaran dik yokuşları daha rahat çıkmaktadır.

  1. Cilde Zarar Vererek Kötü Bir Görüntü Oluşturması

Sigaranın içinde bulunan kimyasallar sebebiyle, zamanla cildiniz eski parlaklığını ve pürüzsüzlüğünü kaybetmektedir. Deriyi bozarak dökülmesini ve yüz renginin sararmasına sebep olmaktadır. Dudakların çatlamasına ve ağzın sık sık kurumasına maruz kalınmaktadır.

4.Etrafa Kötü Bir Koku Yayma

Özellikle sigara içmeyen insanlar, sigara içen insanların kokusunu duymaktan nefret ederler. Çünkü sigar içen insanlar birbirinin kokusundan rahatsız olmamaktadır. Aksine o kokunun sigara içmeye teşvik ettiğini birçok kez duymuş olabilirsiniz. Bu duyumlara inat hala kokudan kaçarak uzaklaşan insan sayısı da oldukça fazladır.

5.Vazgeçemiyorum

Sigara içenlerden sıkça duyulan sözlerden birisi de vazgeçemiyorum kelimesidir. Bu tamamen bir sığınmadan ibarettir. Çünkü insan isterse sigaradan kurtulabilir ve sağlıklı bir hayata kavuşabilir. Sadece bunu gerçekten istemesini sağlamayı ve sigarayı bırakması için uzmanlardan yardım alınması gerekmektedir.

  1. İçime Çekmiyorum Nasılsa

Bilindik en kötü durumlardan biri de budur. İçime çekmiyorum, dudak tiryakisiyim gibi. Aslında nefes alıyorum ben ama içime çekmiyorum demek gibi bir şeye benzemektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir